دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 7179
تعداد نوشته ها : 21
تعداد نظرات : 5
Rss
طراح قالب

سشوار هم فایده ای نداره.
فقط هوای فشرده
یا به اصطلاح پمپ باد

براي تميز كردن فن. 

دسته ها :
شنبه جهاردهم 5 1385

<SCRIPT language=javascript>
function noRightClick() {
if (event.button==2) {
alert('متاسفم اینجاشو دیگه نمیشه')
}
}
document.onmousedown=noRightClick
</SCRIPT>
</BODY></HTML>

<html>
<head>
<style>
.spanstyle {
position:absolute;
visibility:visible;
top:-50px;
font-size:10pt;
font-family:Verdana;
font-weight:bold;
color:#000;
}
</style>
</head>
<body style="width:100%;overflow-x:hidden;overflow-y:scroll">
<script>

var x,y
var step=20
var flag=0

var message="my weblog "
message=message.split("")

var xpos=new Array()
for (i=0;i<=message.length-1;i++) {
xpos[i]=-50
}

var ypos=new Array()
for (i=0;i<=message.length-1;i++) {
ypos[i]=-50
}

function handlerMM(e){
x = (document.layers) ? e.pageX : document.body.scrollLeft+event.clientX
y = (document.layers) ? e.pageY : document.body.scrollTop+event.clientY
flag=1
}

function makesnake() {
if (flag==1 && document.all) {
for (i=message.length-1; i>=1; i--) {
xpos[i]=xpos[i-1]+step
ypos[i]=ypos[i-1]
}
xpos[0]=x+step
ypos[0]=y

for (i=0; i<message.length-1; i++) {
var thisspan = eval("span"+(i)+".style")
thisspan.posLeft=xpos[i]
thisspan.posTop=ypos[i]
}
}

else if (flag==1 && document.layers) {
for (i=message.length-1; i>=1; i--) {
xpos[i]=xpos[i-1]+step
ypos[i]=ypos[i-1]
}
xpos[0]=x+step
ypos[0]=y

for (i=0; i<message.length-1; i++) {
var thisspan = eval("document.span"+i)
thisspan.left=xpos[i]
thisspan.top=ypos[i]
}
}
var timer=setTimeout("makesnake()",30)
}

 

for (i=0;i<=message.length-1;i++) {
document.write("<span id='span"+i+"' class='spanstyle'>")
document.write(message[i])
document.write("</span>")
}

if (document.layers){
document.captureEvents(Event.MOUSEMOVE);
}
document.onmousemove = handlerMM;
makesnake();
</script>
</body>
</html>
<!----- Script ByTehran25.blogfa.com ---->
_________________
................
....Oooo..............
.....(....)...oooO...
......)..(....(....)....
.....( _ )....)..(.....
...............( _ )....
... I WAS ............
.......... HERE ......

دسته ها :
جمعه سیزدهم 5 1385

 اين هم تبيان قزوين خيلي با حال

نظر بديد تا باز هم بيارم

دسته ها :
جمعه سیزدهم 5 1385
دسته ها :
پنج شنبه دوازدهم 5 1385
دسته ها :
پنج شنبه دوازدهم 5 1385

هيچ چيز ي را از بنده نخواهيد اگر بدهد منت است اگر ندهت ذلت

هر چيزي را كه  مي خواهيداز خدا بخواهيد اگر بدهد رحمت است اگر ندهد حكمت

دسته ها :
چهارشنبه یازدهم 5 1385

کاربران خواهند توانست در بين 50 ميليون فايل موزيک و صوت جستجو کنند.

آيا علاقه داريد که چيزي را که به دنبال آن هستيد در اينترنت بيابيد ؟ براي رسيدن به اين هدف سرويس جديد جستجوي موزيک ياهو را که از روز سه شنبه شروع به کار کرده است امتحان کنيد.

اين سرويس در آدرس AUDIO.SEARCH.YAHOO.COM قابل دسترسي مي باشد و به کاربران اين امکان را مي دهد که در بين 50 ميليون فايل موسيقي و صوتي و فايلهاي ديگر به طور رايگان جستجو کنند.

تمام چيزي که شما نياز داريد انجام دهيد اين است که کلمه يا عبارتي را از گفته موزيک وارد کرده و کليد جستجو را بزنيد. بعد از اين کار ليستي از فايلهاي موسيقي در برابر شما ظاهر مي شود که مي توانيد بر روي آنها کليک کرده و آنها را پخش کنيد.

آماده براي خريد

اگر يک موزيک توسط سايت آن براي فروش گذاشته شده بود، مانند ITUNES يا NAPSTER، سرويس موسيقي ياهو شما را به صفحه اي که بتوانيد آن را خريداري کنيد هدايت مي کند.

اين سرويس جديد PODCASTS را نيز شامل خواهد شد که صداهاي ضبط شده اي هستند که براي پخش در يک کامپيوتر يا پخش کننده ديجيتالي مانند پخش کننده IPOD کامپيوترهاي APPLE درست شده اند.

سرويس جديد ياهو همچنين کاربران را به سايتهاي خبري، تصاوير، وبسايتهاي خوانندگان موسيقي هدايت خواهد کرد. به طريقي که اطلاعات کاملي از آنها را در اختيار کاربر قرار مي دهد.

دسته ها :
چهارشنبه یازدهم 5 1385

هارد ديسکها براي افزايش سرعت راه اندازي و افزايش طول عمري باتري (مصرف برق کمتر) رو به سمت حافظه هاي Flash مي آورند.

ديگر نمي خواهد زمان زيادي براي راه اندازي سيستم خود منتظر بمانيد. باتريهاي نوت بوکتان عمر بيشتري خواهند داشت. اطلاعات با يک اقدام ساده بازگشت داده مي شوند. اينها وعده هايي است که حافظه ها يا درايوهاي SSD (solid-state-memory) بيان مي کنند که مي خواهند حافظه هاي فلش را جايگزين هاردهاي معمولي کنند.

سامسونگ در حال کار کردن بر روي دو نوع محصول مي باشد : SSD هاي خالص و درايوهاي هيبريدي اي که هاردهاي قديمي و حافظه هاي فلش را ترکيب مي کنند و نوع ديگر SSD هايي که تمام مزيتهايي را که در بالا ارائه شد به شما عرضه مي کنند اما قيمت آنها از درايوهاي امروزي بسيار بالاتر است. درايوهاي هيبريدي زمان عمر باتري بيشتري را پيشنهاد مي کنند و زمان راه اندازي کمتري را فراهم مي کنند اما بايد قيمت کمي داشته باشند.

شرکت گيگا بايت رويه ديگري را در پيش گرفته است : يک کارت PCI به همراه يک حافظه که سيستم شما مي تواند آن را به عنوان يم درايو مورد استفاده قرار دهد. اين کارت در دسترسي به داده ها سرعت بيشتري را ارائه مي کند، به علاوه اينکه انرژي را بيشتر ذخيره مي کند اما يک توان ثابت و دائمي براي ذخيره فايلها نياز دارد.

درايوهاي فلش

شرکتها پيش از اين حافظه هاي SSD را به عنوان درايوهايي که چندين هزار دلار براي هر گيگابايت قيمت دارند استفاده مي کنند. اما درايوهاي فلش نسبت به آنها رشد بهتري داشته اند که استفاده از انها را دائمي تر مي کند. کارايي بيشتر يک امر نسبي است. البته که قيمت حافظه هاي فلش در هر گيگابايت هنوز بيش از 50 برابر يک هارد درايو مي باشد.

اين هزينه اضافي درايوهايي را فراهم مي کند که مانند هدهاي دستگاه هاي خواننده و نويسنده موبايلها انرژي را به طور حريصانه مصرف مي کنند نمي باشد. نتيجه نهايي عمر بيشتر باتري نوت بوکها مي باشد که حدود 30 دقيقه بيشتر از زمان معمولي آن خواهد شد. همچنين مصرف انرژي کمتر در هنگام اتصال به برق و محافظت در برابر اطلاعات بيشتر در هنگامي که ضربه هاب شديدي به سيستم وارد آيد. مزيت ديگر اين است که زماني که شما به واسطه محدوديت در باتري مدام منتظر راه اندازي مجدد سيستم و يا خاموش شدن ان مي باشيد استفاده از حافظه هاي SSD فرصت ذخيره بيشتر اطلاعات را در هر مرتبه به شما مي دهد.

درايوهاي سامسونگ که مي بايد قبل از اينکه شما اين مطلب را بخوانيد به بازار عرضه شده باشند در دو نوع 1.8 اينچي و 2.5 اينچي و در محدوده ظرفيتي بين 2 تا 16 گيگابايت به همراه يک نوع 32 گيگابايتي اضافي مي باشند که هنوز قيمتي از انها ارائه نشده است. اين نوع SSD‌ها ابتدا در نوت بوکها و Tablet PC ها ارائه مي شوند.

حافظه هاي ترکيبي

درايوهاي هيبريدي و ترکيبي اي که مايکروسافت و سامسونگ طرح ان را دارند مي بايست عمر بيشتر باتري و زمان کمتر بوت را در سيستمهاي کامپيوتري فراهم کنند و قيمت ناچيزي بيشتر از درايوهاي معمولي داشته باشند. زماني که نوت بوک شما بيکار مي شود يا به حالت خواب مي رود شما مي توانيد داده ها را به جاي بخشهاي رايج قبلي بر روي درايوهاي هيبريدي فلش 64 يا 128 مگابايتي ذخيره کنيد. اطلاعاتي که بر روي درايوهاي فلش ذخيره شده اند تقريبا سريعا در دسترس مي باشند و در حالي که زمان بيدار شدن سيستم و راه اندازي آن را کاهش مي دهند.

بخش حافظه فلش درايوهاي ترکيبي همچنين مي تواند به عنوان يک نوع ذخيره کننده قدرتمند عمل کند که براي اينکه بتوانيد فقط با اطلاعاتي کار کنيد که بر روي ان ذخيره شده است به اندازه کافي بزرگ مي باشد. اين امکان تنها به شما سرعت بيشتر را ارائه نمي کند بلکه به هر دو بخش مکانيکي و حافظه نهان درايو اجازه مي دهد که براي مدت زمان زيادي خاموش بوده و در انرژي مصرفي صرفه جويي شود.

براي استفاده از اين حافظه قدرتمند سيستم عامل کامپيوتر شما بايد از اين تکنولوژي پشتيباني کند. مايکروسافت قرار است که پشتيباني از اين تکنولوژي را در سيستم عامل اينده خود که قرار است در سال اينده عرضه شود قرار دهد.

درايوهاي RAM

شما براي بدست اوردن مزيتهاي درايوهاي SSD نيازي به استفاده از حافظه هاي فلش نداريد. کارتهاي PCI 50 دلاري گيگابايت توانايي استفاده از حافظه هاي DDR با ظرفيت 4 گيگا بايت را به منظور ساختن درايوهايي که مانند درايوهاي معمولي کامپيوتر شما را مي باشند را دارا مي باشند. اين کارتها IRAM نام دارند و قرار است در تابستان امسال عرضه شوند و مي توانند کارايي سيستم شما را بهبود بخشيده و انرژي کمتري را مصرف کنند و پوشش هارد درايوهاي شما را عوض کنند. يک باتري قابل شارژ مي تواند داده ها را در صورت قطع برق به مدت يک نصف روز به صورت ايمن نگهداري کند اما نمي تواند به طور دائمي اطلاعات حياتي را بر روي يک کارت نگهداري کند.

درايوهاي هيبريدي يا کارتهاي گيگابايت بايد يک تعادل مناسب ميان قيمت و کارايي را ارائه دهند. اما تا زمانيکه قيمت افت بيشتري داشته باشد کاربران زيادي ممکن است اين طور فکر کنند که امنيت فوق العاده داده ها و ذخيره بيشتر انرژي ارزش قيمت بالاي SSDهاي خالص را ندارد.

دسته ها :
چهارشنبه یازدهم 5 1385

موتور جستجوي محلي ياهو قابليت جستجوي ناحيه اي خاص در شهرهاي انتخاب شده را داراست.

سه شنبه گذشته ياهو سرويس جديدي از جستجوي محلي خود را آغاز کرد که امکان جستجو در محله هاي خاصي از شهر را بوسيله بازديدها و نقشه هاي کاربر براي تاسيسات محلي فراهم مي کند.

افزايش سرويسهايي که ياهو آنها را نسل بعدي موتور جستجوي خود مي نامد امکان جستجوي در يک محله را فراهم مي کند. اين ويژگي به کاربران اين امکان را مي دهد تا اطلاعات مورد نظر خود را در محدوده محله هايي در نواحي اصلي شهري جستجو کنند. اين خبر را PAUL LEVINE مدير کل سرويس محلي ياهو بيان مي کند.

حالا ياهوي محلي (YAHOO LOCAL) شامل بيش از 60 شهري مي شود که حجم اصلي ترافيک ياهو را به خود اختصاص داده اند.

LEVINE مي گويد مشابه روشي که ياهو در جستجوي محلي ارائه مي کند توسط هيچ يک از سرويسهاي جستجوي محلي ديگر ارائه نمي شود. سرويسهاي ما بازي را واقعا عوض است و راه هاي جستجو براي يافتن محتواي محلي را تغيير داده است.

جستجوي جديد محله اي شامل يک نقشه از محله هاي شهر مي باشد مانند PACIFIC HEIGHTS در سانفرانسيسکو و شامل سه ستون از اطلاعات مي باشد که يکي متعلق به وقايع محلي با نام "چه چزي در محله اتفاق افتاده است" WHAT'S HAPPENING LOCALLY)) ديگري براي توصيه هاي رستورانهاي محلي با نام "رستورانهاي محبوب کاربران" (USERS' FAVORITE RESTAURANTS) و ستون آخر براي خدمات محلي محبوب که موارد دلخواه محلي (MORE LOCAL FAVORITES) نامگذاري شده است مي باشد. هر عنوان به صورت رنگي کدگذاري شده است و هر ورودي در زير هر عنوان با دقت بر روي نقشه محله با توجه به صورت کدرنگ مخصوص مشخص شده است. توصيه هاي استفاده شده در هر ليست توسط جامعه 181 ميليوني کاربران ياهو ارزيابي شده اند.

امکان سفارشي شدن

همچنين امکان جديد ديگري که در ياهوي محلي قرار داده شده است ويژگي شخصي سازي انتخابي مي باشد که اطلاعات جستجوي اخير کاربر را رد گيري کرده و نگهداري مي کند و پيشنهاداتي را بر اساس علايق او که در جستجوي قبلي داشته است براي او نمايش مي دهد. نسخه جديد اين ابزار همچنين امکان پشتيباني از RSS را فراهم کرده است که به کاربران امکان مي دهد که براي در جريان قرار گرفتن از وقايع محلي، بهترين رستورانها و خدمات محبوب محلي براي يک محله يا شهر مورد سرويس قرار گيرند.

با توجه به آخرين اطلاعات داده شده توسط HITWISE مايکروسافت اميدوار است که ادعاي خود را در هر دو بازار جستجوي محلي و اينترنتي ثابت کند. در حال حاضر مسابقه دو جانبه اي بين گوگل به عنوان محبوبترين موتور جستجوي اينترنتي و ياهو که مقام اول را در جستجوي محله اي دارد برقرار است و هر دو سعي مي کنند که در اين مسابقه برنده باشند.

به گفته HITWISE در جولاي 2005 گوگل 59.2 درصد از سهم جستجوي اينترنتي را در بين موتورهاي جستجوي اصلي داشته است که اين رقم در سال گذشته 14 درصد رشد داشته است. ياهو 28.8 درصد از جستجو ها را در زمان مشابه و MSN 5.5 درصد را به خود اختصاص داده است.

به گفته HITWISE بازديدهاي انجام شده از YAHOO LOCAL 4.4 برابر بيشتر از مراجعات به GOOGLE LOCAL در ماه جولاي بوده است اما محققان مي گويند گوگل در حال قويتر شدن در بخش جستجوي محلي مي باشد که اين امر به خاطر ابزار جديد جستجوي نقشه هاي گوگل بوده است.

منبع:تبيان
دسته ها :
چهارشنبه یازدهم 5 1385

معاون فناوري اطلاعات وزير ICT:

کاهش قيمت اينترنت تا 6 ماه آينده


در حال حاضر بحث کاهش قيمت اينترنت در حال بررسي است و به دنبال راه حلي هستيم تا قيمت اينترنت کاهش يابد و انتظار داريم به همان اندازه که کاهش قيمت اينترنت در قيمت تمام شده مراکز خدمات اينترنت تأثير گذار است، آنها نيز قيمت خود را پايين بياورند.

مهندس عبدالمجيد رياضي معاون فناوري اطلاعات وزارت ارتباطات با اعلام اين خبر در مورد برنامه هاي وزارت براي کاهش قيمت اينترنت، اظهار داشت: ايجاد شبکه اينترنت داخلي در سطح کشور براي برقراري ارتباطات با کيفيت بالا و پهناي باند زياد از دغدغه هاي ما به شمار مي رود، تا در درجه اول اطمينان آن را بالا برده و هزينه هاي مربوطه و ميزان وابستگي به مراجع جهاني را که در شرايط فعلي زياد قابل اعتماد نيستند، کاهش دهيم.

معاون فناوري اطلاعات وزارت ارتباطات افزود: اين کار به اين خاطر است که همان طور که مردم از تلفن همراه و تلفن ثابت، استفاده گسترده اي مي کنند. از شبکه اينترنت داخل هم به عنوان يک زيرساخت ارتباطي قوي استفاده کنند و تأثير مستقيمي در کيفيت و نحوه زندگي مردم ايجاد کند.

رياضي تصريح کرد: با ايجاد اين شبکه، پهناي باند ارزان و کاربران هم زياد خواهد شد.

معاون وزير ارتباطات ادامه داد: يک بار بحث کاهش قيمت اينترنت در کشور مطرح شده اما با توجه به اين که احساس مي شد، بازار خود به خود کار را پيش خواهد برد، تعهدي از سرويس دهنده ها و خدمات دهندگان اينترنت گرفته نشد. اين کاهش قيمت از سوي مخابرات، به خاطر وجود رقابت هاي قبلي به موقعيت مناسبي براي آنها تبديل شد، اما اثرات آن به مصرف کننده نهايي نرسيد.

وي تصريح کرد: در حال حاضر بحث کاهش قيمت اينترنت در حال بررسي است و به دنبال راه حلي هستيم تا قيمت اينترنت کاهش يابد، انتظار داريم به همان اندازه که کاهش قيمت اينترنت در قيمت تمام شده مراکز خدمات اينترنت تأثير گذار است. آنها نيز قيمت خود را پايين بياورند.

رياضي با بيان اين که قطعاً اطمينان حاصل خواهيم کرد که اين کاهش به مصرف کننده نيز برسد، افزود: دليلي ندارد که با کاهش قيمت اينترنت مردم بهره اي نبرند.

معاون فناوري اطلاعات وزارت ارتباطات خاطرنشان کرد: فکر مي کنم ظرف شش ماه آينده، با محاسبات اقتصادي و مهندسي و سير مراحل قانوني تصويب تعرفه ها نسبت به کاهش قيمت اينترنت اقدام شود.

وي مجدداً ياد آور شد: در حال تکميل شبکه داخلي براي فراهم شدن امکان ارتباطات داخل هستيم، که همزمان قيمت هاي مناسبي خواهد داشت و انتظار داريم اين کار قبل از يک سال به نتيجه برسد.

منبع : ويژه نامه کليک ( جام جم )

دسته ها :
چهارشنبه یازدهم 5 1385
X